Za nami finał Kina rowerowego, proekologicznej akcji zorganizowanej przez Grupę Impel. Kino rowerowe w każdy wakacyjny piątek gościło w innym mieście. Akcja trwała łącznie przez 10 tygodni, spotkała się ciepłym przyjęciem uczestników i cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mediów.

Kino rowerowe – wakacyjna atrakcja w Twoim mieście

Pierwszy seans Kina rowerowego odbył się 1 lipca we Wrocławiu, a ostatni 2 września w Warszawie. W ten sposób przez całe wakacje odwiedziliśmy 10 miast. Na trasie Kina oprócz Wrocławia i Warszawy znalazły się: Kraków, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Lublin, Rzeszów oraz Kielce.

W każdym tygodniu trwania akcji o wyświetlanym filmie w danym mieście decydowali widzowie – poprzez głosowanie w mediach społecznościowych kina. Dzięki temu najczęściej oglądanym filmem w czasie całego projektu był „Na noże”. To właśnie na ten tytuł widzowie oddawali najwięcej głosów.

Kto nas odwiedził?

Łączna liczba widzów kina to prawie 4 tysiące osób. Największą popularnością cieszyły się seanse w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie. Wśród osób, które odwiedziły Kino rowerowe Grupy Impel znalazło się wielu znamienitych gości, m.in. Czesław Lang – legenda polskiego kolarstwa i jednocześnie dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne. A wszystko to nieprzypadkowo, bo przed seansem kinowym na krakowskich Błoniach miał miejsce finał wyścigu. Dodatkowo Tour de Pologne oraz Lang Team to partnerzy naszej ogólnopolskiej akcji Kina rowerowego.

Czesław Lang zdjecie, Kino rowerowe Kraków

Ekologicznie zakręceni

Ideą Kina rowerowego było zachęcenie mieszkańców dużych miast do zmiany sposobu myślenia o ekologii i jeszcze większej troski o środowisko naturalne. To właśnie z tego powodu zrodził się ciekawy pomysł na zasilanie infrastruktury kina energią elektryczną wytworzoną przez jego widzów. W czasie każdego seansu chętni widzowie na energorowerach podłączonych do pneumatycznego ekranu i  projektora kina produkowali aż 50% energii potrzebnej do wyświetlenia filmu.

Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a do 20 energorowerów udostępnionych na każdym seansie ustawiały się kolejki. Darmowe wejściówki na wydarzenie rozchodziły tak szybko, że wiele razy musieliśmy dostawiać dodatkowe krzesła i leżaki.

Kino rowerowe jest częścią kampanii „To nas kręci” organizowanej przez Grupę Impel. Idea kina wpisuje się też w podejmowane przez Impel oraz partnerów projektu jak np. Kärcher, działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego oraz wdrażanie zmian w kierunku usług i produktów przyjaznych środowisku.

Media o nas

Idea i formuła akcji zyskała również zainteresowanie ze strony mediów, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Informacje na temat organizowanej przez Grupę Impel akcji były emitowane m.in. w TVN24, Polsat News, RMF FM, Radiu Eska, Radiowej Trójce oraz publikowane w portalach oraz mediach lokalnych.

Zobacz galerię zdjęć Kina rowerowego:

Organizator wydarzenia: Logo Grupa Impel

Partner strategiczny: Logo Kaercher

Partner techniczny: Energorower

Patroni medialni: logo RMF FM logotyp Tour de Polognelogo www.wroclaw.pl next bike logo logo Lang TeamInteria Zielona

Gazeta Wrocławska logo logo Kurier Lubelski Logo Echo Dnia logo Dziennik Zachodni

logo Nowiny24 ekspress ilustrowany Gazeta Krakowska Logo Głos Wielkopolski logo Polska Times logo 

Dziennik Bałtycki logo

Aktualności