Eksperci

Przedstawiamy
naszych ekspertów

zdjęcie: Piotr Adamski

Piotr Adamski

Konsultant ds. podatków

Business Tax Professionals

strzałka

Prawnik, Absolwent Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją drogę zawodową rozpoczął od pracy w Administracji Skarbowej, gdzie przeprowadzał czynności sprawdzające i postępowania podatkowe. W Grupie Impel pracuje od 2017 r. Jako konsultant ds. podatków bierze udział w audytach i przeglądach podatkowych oraz tworzeniu opinii podatkowych. Jest autorem publikacji dotyczących podatków. Największą satysfakcję daje mu prowadzenie szkoleń z prawa podatkowego, w trakcie których stara się przekazać skomplikowane informacje w przystępny, zrozumiały dla wszystkich sposób.

zdjęcie: Jolanta Durasiewicz

Jolanta Durasiewicz

Dyrektor CUP ds. procesów wyspecjalizowanych HR i wsparcia biznesu

GRUPA IMPEL

strzałka

Od 2015 roku na pokładzie Impel Business Solutions. Od startu zawodowego związana z działem HR – początkowo jako Menadżer obszaru kadr, a potem dyrektor rozwoju produktów w obszarze kadr i płac . Nadal pozostaje wierna zarządzaniu zasobami, ale rozszerzyła swoje zadania o projekty w tym projekty robotyzacyjne – stworzyła zespół do zarządzania ciągłością działania algorytmów RPA wykorzystywanych w produktach BPO, ocenia aspekt ekonomiczny wdrożenia i inicjuje nowe projekty wykorzystujące automatyzację. Wspiera cyfrową transformację firmy dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Doskonali umiejętności procesowe zdobywając coraz wyższe stopnie specjalizacji LEAN i z powodzeniem stosuje je w IBS oraz doradza firmom zewnętrznym w optymalnym wykorzystaniu tej metody zarządczej

zdjęcie: Gaweł Główczyk

Gaweł Główczyk

Project manager

Impel Tech Solutions sp. z o.o.

strzałka

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W Grupie Impel pracuje od 2019 roku, rozpoczynał na stanowisku automatyka w projekcie związanym ze zwiększaniem efektywności energetycznej. Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie kierując projektem dotyczącym kompleksowej usługi montażu instalacji fotowoltaicznych. Entuzjasta nowych technologii, a w szczególności Odnawialnych Źródeł Energii.

 

zdjęcie: Ewa Górska-Herezo

Ewa Górska-Herezo

wiceprezes zarządu Impel Facility Services

Grupa Impel

strzałka

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Inżynierii Środowiskowej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku handel zagraniczny oraz magisterskie studia menedżerskie MBA. 

W 2001 roku objęła stanowisko dyrektora oddziału operacyjnego w Grupie Impel. W 2008 r. została powołana do zarządu Impel Cleaning gdzie pełniła funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych oraz członka zarządu. Nadzorowała funkcjonowanie specjalistycznych spółek świadczących m.in. usługi porządkowo-czystościowe, outsourcing usług medycznych, catering, techniczna obsługa nieruchomości, usługi w zakresie profesjonalnego sprzątania linii produkcji żywności dla sektora spożywczego oraz usługi ubezpieczeniowe.

Obecnie pełni funkcję wiceprezesa zarządu Impel Facility Services sp. z o.o., wiodącej spółki z obszaru Facility Management Grupy Impel. Zarządza Regionami Operacyjnymi GP CLE i HEC oraz spółką MarketCo, która jest operatorem Systemu Franczyzy Grupy Impel. Od 2010 r. jest członkiem zarządu Związku Pracodawców Outsourcingu.

zdjęcie: Paweł Konopko

Paweł Konopko

Prezes zarządu

Prognosis Sp. z o.o. (Grupa Impel)

strzałka

Ukończył z wyróżnieniem dwustopniowe studia magisterskie na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej na kierunku: Elektronika, Informatyka, Telekomunikacja, ze specjalizacją Systemy i Sieci Telekomunikacyjne.

Stypendysta Funduszu Talenty w latach 2005-2011. W latach 2010-2017 pracował jako programista w firmie Comarch S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie przy dużych projektach informatycznych typu ERP do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem.

W 2016 roku wraz z żoną Joanną Konopko założył spółkę Prognosis, która z sukcesem przeszła inkubację w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach i otrzymała dofinansowanie z działania 1.1.2. POPW, na rozwój systemu do prognozowania zapotrzebowania na energię elektryczną implementującego autorski model prognozujący.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu pracą zespołu programistów. W wielu projektach odpowiadał za część technologiczną, głównie tworzenie architektury systemów informatycznych. Posiada doświadczenie w tworzeniu nowoczesnych informatycznych rozwiązań wykorzystywanych w branży energetycznej, m.in. zdalny odczyt liczników energii elektrycznej.

zdjęcie: Jarosław Kot

Jarosław Kot

Dyrektor Rozwoju Produktowego Grupy Impel

Grupa Impel

strzałka

W latach 2015-2016 był Dyrektorem Biura Klientów Strategicznych. Sukcesy w obszarze operacyjnym oraz handlowym zaowocowały objęciem przez niego stanowiska Prezesa Zarządu Impel Security Polska. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa spółki Impel Facility Services i Dyrektora Rozwoju Produktowego Grupy Impel. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i wykorzystania nowoczesnych technologii w ochronie.

zdjęcie: Paweł Ocibiński

Paweł Ocibiński

Kierownik ds. zarządzania dokumentacją

Grupa Impel

strzałka

Koordynator sekcji kancelarii i procesów digitalizacji dokumentów w Impel Business Solutions, inicjator zmian oraz pasjonat automatyzacji, optymalizacji procesów i filozofii Lean. W podległej sekcji zaprogramował i wdrożył kilkanaście narzędzi automatyzujących powtarzalne czynności oraz ustandaryzował procesy operacyjne.

zdjęcie: Małgorzata Orłowska

Małgorzata Orłowska

Menedżer ds. legalizacji

Sanpro Synergy sp. z o.o. (Grupa Impel)

strzałka

Od 2013 roku zajmuje się zatrudnianiem i legalizacją pracowników z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Mołdawii, Gruzji, a od 2017 również cudzoziemców z Azji i Afryki. Doświadczenie zdobywała w agencjach zatrudnienia będących prekursorami w sprowadzaniu pracowników zza granicy. W 2018 dołączyła do Sanpro, gdzie jest odpowiedzialna za legalizację zagranicznych pracowników spółki i udziela wsparcia merytorycznego podmiotom z Grupy Impel  oraz firmom zewnętrznym  w ramach usługi legalizacji zatrudnienia cudzoziemców.

zdjęcie: Grzegorz Smereka

Grzegorz Smereka

Dyrektor Grupy Produktowej Cleaning

GRUPA IMPEL

strzałka

Wiceprezes Impel System sp. z o.o. i ekspert Grupy Impel w zakresie produktów z Grupy Produktowej Cleaning.
Jego zadaniem jest zarządzanie na terenie całej Polski działaniami operacyjnymi zespołów wykonujących usługi porządkowo-czystościowe, a także zarządzanie produktem i dbanie o jego rozwój. Manager z wieloletnim doświadczeniem.
Dzieli się wiedzą w zakresie trendów i nowoczesnych rozwiązań dotyczących usług porządkowo-czystościowych, w tym usług dezynfekcji.

zdjęcie: Janusz Surma

Janusz Surma

Prezes zarządu

IMPEL DELIVERY SP. Z O.O, IMPEL RENTAL SP. Z O.O (GRUPA IMPEL)

strzałka

Doświadczony menadżer w segmencie dostaw dla rynku medycznego i przemysłowego. Związany z Grupą Impel od 2011 roku. Od 2012 pełni rolę Prezesa Zarządu spółki Impel Delivery. Z powodzeniem wdraża usługę outsourcingu BHP, która pozwala uzyskać znaczące oszczędności w obszarze wydatków na środki ochrony indywidualnej. Pasjonat rynku e-commerce i innych form sprzedaży i obsługi klienta za pomocą rozwiązać cyfrowych. W obecnym czasie skutecznie dostarcza firmom rozwiązania produktowe zabezpieczające pracocowników przed zagrożeniem COVID-19.

 

zdjęcie: Marek Tutak

Marek Tutak

Dyrektor nowych technologii

Impel Tech Solutions sp. z o.o.

strzałka

Absolwent Politechniki Śląskiej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Specjalista w dziedzinie elektroniki, elektrotechniki, informatyki i automatyki. Pasjonat w zakresie nowych technologii i projektowania systemów i rozwiązań optymalizujących procesy biznesowe. Brał udział w wielu spektakularnych projektach informatycznych i teletechnicznych. Pełniąc rolę dyrektora nowych technologii w Grupie Impel odpowiada za kreowanie i wprowadzanie na rynek nowych usług opartych o nowoczesne rozwiązania elektro-energetyczne i inteligentne oprogramowanie. Jest pomysłodawcą Systemu Optymalizacji Energii Elektrycznej rozwijanego w ramach projektu badawczo-rozwojowego przy udziale Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dzieli się wiedzą w zakresie trendów i rozwiązań wspierających efektywność energetyczną czy infrastruktury dla inteligentnych budynków.

zdjęcie: Paweł Wala

Paweł Wala

Wiceprezes zarządu

SI-Consulting (GRUPA IMPEL)

strzałka

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, od początku kariery skupiony nad zaangażowaniem technologii informatycznych w służbę biznesu w sposób prosty i efektywny, współpracował projektowo m.in. z takimi markami, jak Daimler, British American Tobacco, Carlsberg, Kronopol czy Tauron.
Współtwórca i wiceprezes SI-Consulting, entuzjasta nowych technologii, mający na co dzień kontakt z wdrażanymi rozwiązaniami.

Dzieli się wiedzą na temat rozwiązań i trendów w zakresie technologii informatycznych.

zdjęcie: Krzysztof Wojciechowski

Krzysztof Wojciechowski

Dyrektor ds. rozwoju Obszaru Biznesowego Industrial Services

Grupa Impel

strzałka

Doświadczony menedżer, praktyk biznesu, ceniony doradca projektowy z wysokimi umiejętnościami zarządczymi i handlowymi. Specjalista w zakresie procesów pozyskiwania, przetwarzania i gromadzenia informacji. Zarządzał projektami bazodanowymi dla największych polskich spółek dystrybucyjnych z sektora telekomunikacji, energetyki i gazownictwa. Z sukcesem przeprowadzał procesy inwentaryzacje majątku polskich ministerstw. Był odpowiedzialny za ponad 300-osobowy zespół, który zrealizował skomplikowane projekty paszportyzacji i skanowania laserowego.

Dzieli się wiedzą na temat wykorzystania nowoczesnych technologii w kompleksowej obsłudze sektora przemysłowego.