Impel > Blog > Eksperci

serwis techniczny

Paweł Konopko

Prezes zarządu

Prognosis Sp. z o.o. (Grupa Impel)

Ukończył z wyróżnieniem dwustopniowe studia magisterskie na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej na kierunku: Elektronika, Informatyka, Telekomunikacja, ze specjalizacją Systemy i Sieci Telekomunikacyjne.

Stypendysta Funduszu Talenty w latach 2005-2011. W latach 2010-2017 pracował jako programista w firmie Comarch S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie przy dużych projektach informatycznych typu ERP do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem.

W 2016 roku wraz z żoną Joanną Konopko założył spółkę Prognosis, która z sukcesem przeszła inkubację w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach i otrzymała dofinansowanie z działania 1.1.2. POPW, na rozwój systemu do prognozowania zapotrzebowania na energię elektryczną implementującego autorski model prognozujący.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu pracą zespołu programistów. W wielu projektach odpowiadał za część technologiczną, głównie tworzenie architektury systemów informatycznych. Posiada doświadczenie w tworzeniu nowoczesnych informatycznych rozwiązań wykorzystywanych w branży energetycznej, m.in. zdalny odczyt liczników energii elektrycznej.

Paweł Konopko - artykuły