Dezynfekcja skuteczna i bezpieczna

Dezynfekcja powierzchni i pomieszczeń

 

W czasie epidemii COVID-19 dezynfekcja naszego otoczenia stała się koniecznością. Do zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 może dojść na skutek kontaktu z zainfekowaną powierzchnią. To dlatego tak ważne jest profesjonalne i regularne odkażanie obiektów, bo zależy od niego bezpieczeństwo i zdrowie osób przebywających w danej przestrzeni. Oferujemy pełny zakres usług dezynfekowania pomieszczeń oraz powierzchni wewnątrz i na zewnątrz obiektów – pomieszczeń biurowych, hal magazynowych, zakładów produkcyjnych, parkingów, przystanków oraz innych obiektów i przestrzeni użyteczności publicznej.

 

Co zapewniamy

 

  • krótki czas reakcji i możliwość realizacji usługi na terenie całej Polski
  • metody i preparaty zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i WHO
  • możliwość laboratoryjnego potwierdzenia skuteczności przeprowadzonej dezynfekcji
  • bezpieczeństwo stosowanych metod dla ludzi, powierzchni i środowiska
  • profesjonalny dobór metody dezynfekcji – uzależniony od specyfiki obiektu i powierzchni

 

Zakres usług

 

Dezynfekcja metodą opryskową – metoda uniwersalna stosowana do dezynfekcji powierzchni i przedmiotów na zewnątrz oraz wewnątrz obiektów, nie wymagająca specjalnego przygotowywania pomieszczeń.

 

Zamgławianie – metoda polegająca na wprowadzeniu do pomieszczenia chemicznej substancji dezynfekującej w formie mgły. Dezynfekowane jest całe pomieszczenie, wraz ze znajdującym się w nim wyposażeniem i powietrzem.

 

Ozonowanie – dezynfekcja zabezpieczonych pomieszczeń z wykorzystaniem urządzeń generujących ozon, bez użycia środków chemicznych. Metoda pozwala na zdezynfekowanie całego pomieszczenia wraz z powietrzem. Pomieszczenie jest gotowe do użytkowania po indywidualnie obliczanym okresie karencji.

 

Naświetlanie lampą UV – prosta metoda dezynfekcji pomieszczeń i wyposażenia przy pomocy promieniowania ultrafioletowego. Zabieg trwa do kilku godzin i jest stosowany powszechnie w szpitalach, przychodniach, gabinetach zabiegowych - ma silne działanie biobójcze, skutecznie eliminuje bakterie i wirusy. 

 

Gazowanie – metoda dezynfekcji chemicznej zamkniętych pomieszczeń polegająca na aktywowaniu na określony czas substancji dezynfekującej. Sprawdza się w pomieszczeniach o dużych kubaturach i zapewnia dezynfekcję powietrza oraz powierzchni. Gazowanie wykorzystywane jest również w zwalczaniu gryzoni i owadów.

 

Dezynfekcja klimatyzacji i wentylacji - kompleksowe czyszczenie oraz dezynfekcja systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Po wykonaniu usługi przeprowadzamy badanie mikrobiologiczne powietrza, potwierdzające skuteczność naszych działań. W pomieszczeniach funkcjonujących w zwiększonym reżimie sanitarnym, jak szpitale czy zakłady opieki zdrowotnej lub w obiektach, takich jak hotele czy centra handlowe, gdzie odnotowujemy wzmożony ruch osób - realizujemy montaż w kanałach wentylacyjnych filtrów elektrostatycznych, lamp UV czy urządzeń generujących ozon. Takie rozwiązania pomagają w wyeliminowaniu w wentylowanych pomieszczeniach większości zanieczyszczeń i patogenów, wpływając stale na podniesienie jakości powietrza. 

 

 

 

Kontakt

email: cc(dot)info(at)impel(dot)pl

tel: 800 190 911