Zobacz pozostałe wpisy

Ekspansja Impela na rynku monitoringu GPS

08 marca 2011

Impel Monitoring, spółka z Grupy Impel zamierza zostać liderem rynku usług monitoringu GPS w kraju. Spółka planuje pozyskiwać do monitoringu kilka tysięcy nowych samochodów rocznie. Impel zaoferował najtańszy na rynku aktywny pakiet ochrony samochodu. Za jedyne 19,90 zł miesięcznego abonamentu każdy posiadacz czterech kółek może skorzystać z usługi Monitoringu GPS Nr 1, który dzięki zamontowanym w aucie czujnikom, umożliwi natychmiastowe wykrycie kradzieży lub włamania.

 

Klientom instytucjonalnym, takim jak: firmy transportowe i budowlane, wypożyczalnie samochodowe Impel Monitoring oferuje dodatkowo narzędzie do zarządzania flotą, służące do optymalizacji wykorzystania pojazdów poprzez  planowanie i kontrolę pracy zmotoryzowanych pracowników. Dzięki tej funkcjonalności koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa, opartego na flocie można zmniejszyć nawet o 40 %.

 

Jednocześnie, wraz z początkiem marca Impel Monitoring zaoferował unikalną na polskim rynku usługę monitoringu ratunkowego, która w przypadku kolizji drogowej uruchamia przyjazd pomocy – pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej. Ta funkcjonalność zapewnia także pomoc drogową w sytuacji awarii pojazdu oraz stały dostęp do zdalnej pomocy operatora bazy monitorowania.

 

Głównym kanałem sprzedaży usługi Monitoring GPS Nr 1 jest strona internetowa: www.gpsnr1.impel.pl. W marcu wystartowała kampania promująca nową ofertę Impel Monitoring pod hasłem: „Włącz ochronę samochodu”.

 

„W dobie optymalizacji kosztów i permanentnych wzrostów cen paliwa system monitoringu GPS może być bardzo przydatny dla każdej firmy transportowej, czy handlowej. W firmach, w których samochody są podstawowym narzędziem pracy, a także najważniejszym elementem powstawania kosztów, korzyści z uruchomienia systemu monitoringu GPS to przede wszystkim: redukcja zużycia paliwa, oszczędności na kosztach komunikacji i ubezpieczeń oraz możliwość lepszego zarządzanie czasem pracy kierowcy. Nasze doświadczenia pokazują, że zainstalowanie systemu monitoringu pojazdów w firmach z kilkoma pojazdami, przynosi oszczędności sięgające od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych na jednym pojeździe. Dzięki usłudze aktywnej ochrony zmniejsza się także ryzyko kradzieży auta. Najnowocześniejsza technologia, natychmiastowa interwencja pracowników bazy monitoringu oraz wsparcie grup interwencyjnych z całego kraju, pozwalają, zgodnie z naszymi szacunkami, przeciwdziałać 99 % kradzieży aut – powiedział Wojciech Kiestrzyń, wiceprezes Impel Security Polska.

 

 

 

Szczegółowy opis usług monitoringu GPS:

 

OCHRONA

Ochronny monitoring GPS to rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na aktywnej ochronie samochodu przed kradzieżą. System pozwala na natychmiastowe wykrycie kradzieży lub włamania do pojazdu, dzięki zamontowanym w pojeździe czujkom. Po przesłaniu sygnału alarmowego, wraz z określeniem precyzyjnej pozycji pojazdu, do Centrum Monitorowania Alarmu, uruchomione zostają procedury mające na celu odzyskanie skradzionego mienia. Informacja przekazywana jest do właściwych patroli grup interwencyjnych, jak również do właściwej dla miejsca zdarzenia jednostki policji. Monitorowanie sygnałów z nadajników oraz obsługę zdarzeń alarmowych z pojazdów prowadzą całodobowo operatorzy  stacji monitorowania alarmem.

 

LOGISTYKA

Monitoring GPS jest narzędziem służącym do optymalizacji wykorzystania pojazdów poprzez  planowanie i kontrolę pracy zmotoryzowanych pracowników. System umożliwia sprawdzenie  lokalizacji pojazdu, jego prędkości, kierunku i trybu jazdy. Ponadto umożliwia analizę zużycia paliwa, autoryzację kierowców, rejestrację czasu ich pracy oraz kontrolę obszaru użytkowania pojazdu.

Zebrane parametry, dostępne są zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w postaci raportów historycznych. Konfiguracja systemu pozwala na szybką identyfikację odstępstw od określonych założeń, a w konsekwencji sukcesywną eliminację niepożądanych zdarzeń. Odpowiednie ustawienia aplikacji pozwalają również przesyłać informacje o wystąpieniu zdefiniowanych zdarzeń w formie raportu SMS.

 

MONITORING RATUNKOWY (ISR)

Działanie systemu ISR opiera się na systemie GPS oraz na czujnikach instalowanych w pojazdach, które automatycznie powiadamiają o wypadku lub kolizji. Zgłoszenie sytuacji awaryjnej realizowane jest samoczynnie po wyzwoleniu odpowiedniego sygnału z czujników reagujących na zmianę kątów położenia pojazdu lub na gwałtowne zatrzymanie pojazdu połączone z informacją o zderzeniu. W momencie wykrycia zdarzenia alarmowego urządzenie zamontowane w pojeździe automatycznie wysyła informację do stacji monitorowania alarmem wraz z podaniem lokalizacji pojazdu. Sygnał alarmowy jest natychmiast weryfikowany, a w przypadku jego potwierdzenia informacja o zdarzeniu przekazywana jest odpowiednim służbom ratunkowym, które podejmują stosowne do zdarzenia działania.

DOC
Ekspansja Impela na rynku monitoringu GPS (1,6 MB)
Impel Monitoring, spółka z Grupy Impel zamierza zostać liderem rynku usług monitoringu GPS w kraju. Spółka planuje pozyskiwać do monitoringu kilka tysięcy nowych samochodów rocznie. Impel zaoferował najtańszy na rynku aktywny pakiet ochrony samochodu. Za jedyne 19,90 zł miesięcznego abonamentu każdy posiadacz czterech kółek może skorzystać z usługi Monitoringu GPS Nr 1, który dzięki zamontowanym w aucie czujnikom, umożliwi natychmiastowe wykrycie kradzieży lub włamania.