Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS

Zobacz pozostałe wpisy

Nowe kontrakty Grupy Impel w obszarze utrzymania czystości

27 lutego 2018

Impel Facility ServicesGrupa Impel wzmacnia obecność na rynku usług utrzymania czystości w północnej Polsce. Spółka Impel Facility Services pozyskała nowe kontrakty w zakresie sprzątania i utrzymania czystości we wszystkich placówkach Poczty Polskiej w województwie kujawsko-pomorskim oraz w obiektach sportowych Gdańskiego Ośrodka Sportu.

 

Umowa z Pocztą Polską obejmuje prowadzenie czynności codziennych i okresowych w 263 placówkach oraz w centrum dystrybucyjnym o powierzchni wewnętrznej ponad 20 000 m2 zlokalizowanym w Lisim Ogonie. Wartość podpisanej na okres 25 miesięcy umowy wynosi prawie 9 mln zł.

 

Na początku lutego 2018 roku do grona klientów Grupy Impel dołączył również Gdański Ośrodek Sportu, odpowiedzialny za zarządzanie komunalną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną Gminy Gdańsk. Spółka Impel Facility Services będzie odpowiedzialna za utrzymanie czystości oraz przeprowadzanie dezynfekcji trzech pływalni zlokalizowanych na terenie miasta. Wartość kontraktu wynosi 2 851 076 zł mln zł. Umowa została zawarta na okres 35 miesięcy.

 

- Nowe kontrakty uzyskane w obszarze utrzymania czystości wzmacniają naszą pozycję w Regionie Północnym. Warto podkreślić, że Poczta Polska w prowadzonym postępowaniu zastosowała klauzule społeczne uwzględniające w budżecie kontraktu środki na zatrudnianie pracowników na podstawie umowy o pracę. Cieszymy się z tego kierunku zmian, szczególnie, że jest on zbieżny z naszymi postulatami w tym zakresie, o których mówimy od wielu lat -  podkreśla Mirosław Greber, prezes zarządu Impel Facility Services sp. z o.o.

 

W obszarze usług Facility Management w północnej części Polski Grupa Impel realizuje usługi m.in. dla sektora wojskowego, przemysłowego i usługowego.

 

Spółka Impel Facility Services świadczy usługi z zakresu kompleksowego zarządzania nieruchomościami. W ramach Facility Management oferuje m.in. szeroki zakres usług porządkowo- czystościowych, ochrony osób i mienia, serwisu technicznego obiektu, cateringu oraz rentalu odzieży. Spółka realizuje usługi na terenie całej Polski. Powstała w wyniku połączenia spółek Impel Cleaning sp. z o.o. i Impel Security Polska sp. z o.o.